استنلس-استیل

انتخاب استنلس استیل مناسب

انتخاب مواد استنلس استیل

متغیرهای شاخص زیادی از جمله محیط خورنده، مواد شیمیایی، دما، زمان و عوامل دیگر در انتخاب استنلس استیل مناسب دخیل هستند، بنابراین شناخت دقیق از محیط برای انتخاب آلیاژ مناسب ضروری است. پرکاربردترین نمونه های استنلس استیل به شرح زیر است:

دسته ۳۰۴

دسته ۳۰۴ در موارد زیادی کاربرد دارد. استنلس استیل ۳۰۴ مقاومت خوبی در برابر زنگ زدن برای مصارف معماری، محیطهای صنایع غذایی مواد شیمیایی ارگانیک، مواد رنگی و دسته گسترده ای از مواد شیمیایی غیر ارگانیک دارد. رده ۳۰۴ (کم کربن) در دمای متوسط مقاومت خوبی در برابر اسیدهای نیتریک و سولفوریک دارد. این دسته استفاده گسترده ای در ذخیره گازهای مایع ، تجهیزات مورد استفاده در صنایع برودتی (۷۳۰۴)، لوازم و محصولات | مصرفی تجهیزات آشپزخانه، تجهیزات بیمارستانی، حمل و نقل و تصفیه خانه فاضلاب دارد.

دسته ۳۱۶

دسته ۳۱۶ حاوی نیکل بیشتری نسبت به دسته ۳۰۴ می باشد و بدلیل داشتن ۲-۳٪ مولیبدن مقاومت خوردگی بهتری نسبت به دسته ۳۰۴ ، بویژه در محیطهای کلیدی که ایجاد حفره محتمل است، دارد. دسته ۳۱۶ به منظور استفاده در خطوط تولید خمیر کاغذ که اسید سولفوریک زیاد است به کار گرفته شد و سپس در صنایع شیمیایی دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفت

دسته ۴۳۰

دسته ۴۳۰ مواد آلیاژی کمتری نسبت به دسته ۴۰۴ دارد و برای لوازم تزئیتنی پولیش شده در دمای معمول استفاده می شود. همچنین در صنایع غذایی و محیطهای اسید نیتریک استفاده می شود.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

استنلس استیل چیست؟

استنلس استیل یک کلمه کلی است که به خانواده آلیاژهای فولادی مقاوم در برابر خوردگی با کروم %۱۰ . ۵

انتخاب استنلس استیل مناسب

انتخاب مواد استنلس استیل متغیرهای شاخص زیادی از جمله محیط خورنده، مواد شیمیایی، دما، زمان و عوامل دیگر در انتخاب

تماس سریع